• Sklenářství nonstop - výhradní výrobce
  • Infolinka
  • Napsat e-mail
  • Informace

TECHNICKÝ POPIS A ŘEŠENÍ GLASSPLATE

Izolační skla jsou konstruována nejčastěji jako dvojskla, tzn., že mezi dvěmi tabulemi skla je vzduchová mezera, která je vymezena distančním rámečkem. Rámeček je naplněn vysoušecím prostředkem, který absorbuje případnou vlhkost a zabraňuje tak rosení skel. Pro zvýšení izolačních vlastností skel, je prostor mezi tabulemi vyplněn izolačním plynem. Nejčastěji používaným plynem je vzhledem k jeho vlastnostem a ceně Argon. Při složení skla 4-16-4 (4mm sklo – 16mm vzduchová mezera – 4mm sklo) a při plnění dutiny argonem je docíleno koeficientu prostupnosti tepla K = až 1,1, oproti izolačnímu sklu bez použití argonu, kdy K = 2,8. Při požadavku vyšší tepelné izolace, jako jsou např. zimní zahrady, prosklené fasády apod. může být použito izolačního trojskla. Konstrukce je obdobná jako u dvojskel, přičemž je přidána ještě jedna tabule skla a tím vznikne další izolační dutina. V tomto případě může koeficient prostupnosti tepla dosáhnout hodnoty až 0,7. Nevýhodou izolačních trojskel je ale jejich poměrně vysoká hmotnost.

Izolační vlastnosti dvojskel a trojskel jsou dále ovlivněny použitým sklem. Nejčastěji požívanou kombinací je čiré sklo doplněné sklem s pokovenou vrstvou. Dále pak rozměrem distančního rámečku, který vymezuje izolační dutinu.

Řešení izolačního skla GLASSPLATE je chráněno užitnými vzory v Evropské unii ve všech konstrukčních variantách, stejně jako ochranná známka GLASSPLATE.

PROVEDENÍ - TROJSKLO

-koeficient prostupnosti tepla K až 0,5
-snížení hladiny vnějšího hluku až o 50 db
-oproti klasickému trojsklu velmi nízká hmotnost
-bezpečnostní vrstva je umístěna uprostřed, je neprůstřelná a nerozbitná a chrání proti UV záření
PROVEDENÍ - DVOJSKLO
PROVEDENÍ - JEDNOSKLO